Huidig rector van de UGent, dr. Anne De Paepe, is geen kandidaat voor een tweede ambtstermijn.
Vicepremier en minister van Ontwikkelingssamenwerking Alexander De Croo heeft woensdag de tweetalige e-tutorial Body & Rights gelanceerd. Via deze online tool kunnen alle partners van de Belgische ontwikkelingssamenwerking, maar ook het grote publiek, gratis een online interactieve cursus over seksuele en reproductieve gezondheid en rechten volgen.
Op de Internationale Dag van de Zeldzame Ziekten kondigt het Belgisch College voor Menselijke Erfelijkheid en Zeldzame Ziekten de lancering aan van zijn nieuwe website: www.college-genetics.be
Kinesisten, tandartsen en artsen-specialisten rekenen steeds meer supplementen aan. Dat blijkt uit een onderzoek van de Socialistische Mutualiteiten (SocMut), dat het ziekenfonds dinsdag heeft bekendgemaakt. "We merken dat de patiënten de rekening betalen van de besparingen en het uitblijven van akkoorden", zegt algemeen secretaris Paul Callewaert.
Kinderen met astma lopen een hoger risico op obesitas dan kinderen zonder astma.
De Belgen kunnen elk jaar 55 miljoen euro uitsparen als alle verkochte voorgeschreven medicatie generische middelen zouden zijn, terwijl de uitgaven van de ziekteverzekering met 150 miljoen zouden dalen. Dat schrijft De Tijd dinsdag op basis van berekeningen van de Onafhankelijke Ziekenfondsen.
We kunnen er niet omheen. Het e-voorschrift lokt veel reacties uit in onze colums en in de rest van de medische pers. In die mate zelfs dat het management van Recip-e het nodig achtte om in een ingezonden brief die ze eerst naar de De Specialist en Medi-Sfeer stuurden de voorschrijvende artsen gerust te stellen. Nieuwe informatie zou menigeen moeten geruststellen ... of net niet!
Het Europees Parlement verzoekt de Europese Commissie om juridische en ethische normen voor robots te definiëren. En in de zorg wil men geen robots die meer en meer op mensen lijken.
De op het eerste gezicht gunstige regeling voor zelfstandigen en werknemers om pensioenjaren af te kopen tegen ongeveer 1.500 euro per studiejaar, was blijkbaar te mooi om waar te zijn. Een herwerkt voorstel van minister Bacquelaine is een stuk minder gunstig maar kan toch nog interessant zijn voor wie lang studeerde.
De ziekenfondsen vragen de opvolgster van Elke Sleurs unisono om de situatie bij DG Personen met een Handicap te deblokkeren.
Het zou inderdaad interessant zijn om de indexatie van de werkingskosten van onze talrijke (!) mutualiteiten eens te bekijken .
CM niet te spreken over voorstel om remgeld huisartsen te indexeren
Ja, want in de sprookjeswereld van de CM bestaat geen inflatie. Die 1€ stamt nog uit de tijd dat je met 1€ een brood kon kopen of een koffie ergens.
Waarom probeert minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke alles te doen om de zorgverstrekkers tegen elkaar op te zetten? Dr A. Van Staey.
Artsen buitenspel? Vandenbroucke herlanceert het offensief rond eerstelijnsbevoegdheden
Deze reactie wijst erop dat Prof.Hoebeke (dekaan !) wijst erop dat hij de problematiek niet kent noch beheerst. Jammer toch...
Specialisten opleiden voor werk of ziekenhuissystemen?
Medi-Sfeer Nr. 778
Schrijf u gratis in op onze wekelijkse nieuwsbrief en ontvang het laatste nieuws en nog veel meer ...
CM niet te spreken over voorstel om remgeld huisartsen te indexeren
CM niet te spreken over voorstel om remgeld huisartsen te indexeren
Artsen buitenspel? Vandenbroucke herlanceert het offensief rond eerstelijnsbevoegdheden
Specialisten opleiden voor werk of ziekenhuissystemen?