De Amerikaanse president Donald Trump zal in het Witte Huis "een van de meest invloedrijke uitvoerende besluiten in de geschiedenis van ons land" ondertekenen. "De prijzen van geneesmiddelen op voorschrift en farmaceutische producten zullen, vrijwel onmiddellijk, met 30 tot 80 procent verlaagd worden", kondigt hij aan op zijn sociaal netwerk Truth Social.
"De Verenigde Staten zullen dezelfde prijs betalen als de natie die de laagste prijs in de wereld betaalt", stelt president Trump. "Ons land zal eindelijk fair behandeld worden en de kosten voor gezondheidszorg voor onze burgers zullen verminderd worden met getallen waar we zelfs nog nooit aan gedacht hebben", vervolgt hij. Zo zullen de Verenigde Staten "biljoenen dollars" kunnen besparen, meent hij.
Het is vooralsnog niet duidelijk hoe president Trump dergelijke prijsverlagingen wil bekomen bij farmaceutische bedrijven.