Cartoon van de week: orde werft jonge vrouwen

De Orde der Artsen heeft laatstleden een brief gestuurd naar 50.000 artsen, om kandidaten te werven voor de ophanden zijnde verkiezingen. Er is geen ruimte voor twijfel: de Orde wil zich een moderner imago aanmeten. Dat houdt in dat ze zoekt naar jonge krachten en naar vervrouwelijking.

Het discours omvat duidelijke hints: “De ideale kandidaat is een vrouw/man met onberispelijke staat van dienst, actief op het werkveld en met interesse in het globale gezondheidsgebeuren. Van de kandidaat wordt verwacht zich hiervoor enkele uren per maand vrij te maken en dit tegen een billijke vergoeding.” In tegenstelling tot wat de aloude gewoonte voorschrijft, staat het woord ‘vrouw’ vóór, en niet achter de schuine streep. Een goede verstaander heeft maar een half woord nodig.

Lees meer in onze krant van 2 juni.

U wil op dit artikel reageren ?

Toegang tot alle functionaliteiten is gereserveerd voor professionele zorgverleners.

Indien u een professionele zorgverlener bent, dient u zich aan te melden of u gratis te registreren om volledige toegang te krijgen tot deze inhoud.
Bent u journalist of wenst u ons te informeren, schrijf ons dan op redactie@rmnet.be.