Na de andere artsensyndicaten reageert nu ook Domus Medica op de rel over de vier huisartsenprofessoren en hun pleidooi voor een meer forfaitair gefinancierde huisartsengeneeskunde. Voorzitter Jeroen van den Brandt gooit olie op de golven.
Naar aanleiding van de discussie over het betalingssysteem voor huisartsen wil Domus Medica het belang van een genuanceerd debat onderstrepen, zo valt te lezen in de nieuwsbrief van de huisartsenvereniging. Jeroen van den Brandt zit duidelijk verveeld met het incident: “Onnodige polarisatie binnen de groep huisartsen helpt ons niet vooruit.”
De voorzitter van Domus Medica brengt een panelgesprek tijdens de Jaarstarter van begin februari in herinnering. Gemotiveerde collega’s uit verschillende organisatievormen deelden er hun visie en gingen het debat aan over de voor- en nadelen van de verschillende praktijkmodellen voor huisartsen.
“Als we de huisartsgeneeskunde toegankelijk willen houden, staan we voor belangrijke uitdagingen,” citeert hij Ann Van den Bruel, algemeen directeur van het KCE, die ook deelnam aan de Jaarstarter. “Hoe werken we meer proactief en preventief? Hoe zorgen we ervoor dat we ook kwetsbare patiënten blijven bereiken? Vele vraagstukken, maar één zaak staat vast. Recepten die alleen maar meer van hetzelfde voorschrijven, zullen niet volstaan.”
“Verandering is nodig, maar met behoud van arbeidsvreugde,” besluit Jeroen van den Brandt. “Elk systeem heeft vandaag zijn eigen voor- en nadelen. Er is evenwel nog geen perfect systeem. Bijgevolg vinden we het belangrijk om in gesprek te blijven met elkaar en zo nu en dan te gluren bij de buren, zodat we als huisartsengroep kunnen leren van elkaars systemen en aanpak. Uiteindelijk willen we allemaal hetzelfde: een toegankelijke en kwaliteitsvolle zorg voor elke patiënt.”
Het moge duidelijk zijn dat de hoogleraren huisartsgeneeskunde met hun pleidooi voor een meer forfaitaire verloning een erg gevoelige snaar hebben geraakt. Donderdag werd minister Vandenbroucke in de Kamer ook al geïnterpelleerd over de vrije tribune van Birgitte Schoenmakers (KU Leuven), Johan Wens (UAntwerpen), Johan Vansintejan (VUB) en Peter Decat (UGent).
Lees ook:
> Vier professoren huisartsgeneeskunde nemen stelling tegen prestatiegeneeskunde
> ASGB verzet zich tegen verplicht financieringssysteem voor huisartsen
Laatste reacties
Walter VAN ROMPAEY
31 maart 2025Natuurlijk zit Domus Medica verveeld met de discussie over de forfaitaire betaling van de huisartsen .
Dr Johan Wens , één van de ondertekenaars van het pamflet , afficheert zich op zijn website inderdaad duidelijk als lid van Domus Medica . Het wordt nu echt wel tijd om kleur te bekennen !